Yardım

Yardım

Alıcı İçin Üye Olma

www.kurssorgula.com web sitesinde ürünleri satın alabilmek ve ders veren kişi ve kurumlar ile iletişim kurabilmek için üye olmanız gerekmektedir .Kolayca üye olmanız için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Anasayfada üst kısımda bulunan  " giriş /kayıt " butonuna tıklayınız.

-Açılan sayfada üye ol kısmının altındaki mail adresi , kullanacağınız parola kısmını doldurun ve müşteriyim kutucuğunu işaretleyin .

-Üye ol butonuna tıklayın ve üyeliğinizi gerçekleştirin .

Satıcı İçin Üye Olma

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Üye Girişi Yapma

-Daha önce üye olduysanız giriş için sağ üstteki giriş/kayıt simgesine tıklayınız.

-Açılan sayfada soldaki mail adresinizi ile parolarını giriniz ve " Giriş Yap " butonuna tıklayınız.

-Şifrenizi unuttu iseniz Şifrenizi mi unutunuz ? kısmına tıklayınız .

Param Güvende mi ?

KURS SORGULA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

kurssorgula.com web sitesi olarak Türkiye'de birçok kurumun da kullandığı güvenilir ödeme sistemi " Iyzico " ödeme altyapısını kullanmaktayız.

iyzico Nedir ?

iyzico, hız ve verimlilik üzerine tasarlanmış bir ödeme alma hizmeti yönetim platformudur. "Kolay Ödeme" manasına gelen "Easy Check Out" kelimelerinin kısaltılmış ve Türkçe okunuşa uyarlanmış versiyonu olan iyzico, adından da anlaşılacağı üzere tamamen ödeme hizmetlerinde kolaylıklar üzerine kurgulanmış bir dünya yaratmaktadır. iyzico entegrasyonu sizi altyapı yatırımı, testler ve güvenlik endişesiyle baş etmekten kurtarır. Tek yapmanız gereken iyzico platformuna kolayca kaydolmak ve ödeme almak için gerekli kodu siteye eklemektir. Üstelik bunun için ne abonelik ne de kurulum ücreti ödersiniz.

iyzico'da Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.
iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico API'nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek olmadan, PCI-DSS sertifikalı altyapı ile  maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunar.

kurssorgula.com Güvenli Alışveriş Nedir ?

Ürününüzü satın aldıktan sonra paranız hemen satıcının hesabına geçmez, iyzico tarafından havuzda bekletilir. Siz ürün alış verişine onay verdiğiniz zaman para 7 iş gün içerisinde satıcıya aktarılır.

3 İş günü içerisinde ödemeye onay verdiğiniz zaman, sistem sizlere hatırlatma maili gönderir. İtiraz etmeniz durumunda , kurssorgula.com alıcı ve satıcı arasında hakem görevi görür, alıcı ve satıcı arasında ki durumları inceler buna göre gerekli işlemleri başlatır.

Iyzico ödeme sistemi sayesinde hem alıcının hem de satıcının parası havuz hesabında güvende tutulur. Satıcı ve Alıcı arasında ki anlaşmazlık çözülmeden para dağıtımını gerçekleştirmez.

 

 

 

Nasıl Üye Olunur ?

www.kurssorgula.com web sitesinde ürünleri satın alabilmek ve özel öğretim kurumları ile iletişim kurabilmek için üye olmanız gerekmektedir .Kolayca üye olmanız için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

- Anasayfada üst kısımda bulunan  " giriş /kayıt " butonuna tıklayınız.

-Açılan sayfada üye ol kısmının altındaki mail adresi , kullanacağınız parola kısmını doldurun ve müşteriyim kutucuğunu işaretleyin .

-Üye ol butonuna tıklayın ve üyeliğinizi gerçekleştirin .

Nasıl Satın Alırım ?

Almadan Önce

-Ürünü almadan önce satıcıya soru sormak için iletişime geç butonuna basın .

-Almak istediğiniz ürünü sepete ekleyin.

Alırken

-Ürünü alırken kupon kodunuz varsa onu ekleyin .

-Ürünü ödemek için ödeme sayfasına geçiniz.

Ödeme

Fatura bilgilerini eksiksiz olarak doldurunuz.

Ek bilgi kısmından satıcıya ek olarak not yazabilirsiniz.

Ödeme kısmında 2 şekilde ödeme yapabilirsiniz.

1-Sipariş anında banka /kredi kartı ile güvenli şekilde kolayca  ödeme yapabilirsiniz.

2-Satıcıya EFT/HAVALE yoluyla göndererek  de yapabilirsiniz.

 

Hesabım Nedir ?

1-Pano 

Hesap panonuzdan son siparişlerinizi görüntüleyebilir, gönderim ve fatura adreslerinizi yönetebilir ve şifreniz ile hesap ayrıntılarınızıdüzenleyebilirsiniz.

2-Siparişler 

Bu kısımdan siparişlerinizi görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

3-İndirmeler

Yaptığınız alışverişlerideki indirme bağlantılarını buradan indirebilirsiniz.

4-Adres

Bu kısımdan fatura adresinizi  düzenleyebilirsiniz.

5-Hesap Detayları

-Hesabınızla ilgili detayları buradan görebilirsiniz.

-Mail adresi ve şifrenizi buradan değiştirebilirsiniz.

6-Satıcılar

Bu kısımdan takip ettiğiniz satıcıları görebilirsiniz.

7-Destek Taleplerim

Satıcı ile iletişimi ve destek taleplerinizi buradan görebilirsiniz.

8-Çıkış Yap

Hesabınızdan çıkış yapmak için bu sekmeyi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Satıcıyla Nasıl İletişim Kurabilirim ?

1-Ürün alırken

-Ürünün yanında bulunan iletişime geç butonu ile satıcıya soru sorabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

-Yine ürünün sağında bulunan " Mağazaya sor " butonundan mağaza sayfasına gidebilir ve mağaza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

-Ürün ile ilgili sormak istediklerinizi de alttaki soru sor kısmından da kolayca yapabilirsiniz.

2-Ürünü aldıktan sonra

-Ürünü aldıktan sonra ürünün alt kısmında bulunan kullanıcı incelemesi kısmından ürün ile ilgili inceleme ve değerlendirmelerinizi yazabilirsiniz ve puan verebilirsiniz .

-Hesabım sayfanızdan Siparişlerim bölümüne geçip, sipariş detaylarında hangi satıcıdan ürünü aldığınızı görebilirsiniz. Satıcının profil sayfasına gelerek iletişime geçme kanallarından iletişime geçebilirsiniz.

Mavi alanlarla gösterilen 1 ve 2 numaralı alanlardan iletişime geçebilirsiniz.

1.İletişime Geç Butonu

İletişime geç butonunu kullanarak sistem üzerinden yazışmaya başlayabilirsiniz. Yazışmalarınız sistemde kayıtlı kalır daima görebilirsiniz.

2.Mağazaya Soru Sor

Mağazaya Soru Sor butonunu kullandığınız anda satıcıya mail gönderebilirsiniz. Ayrıca satıcıların iletişim bilgileri açık olduğu için telefon yoluyla da iletişime geçebilirsiniz.

 

Üye Olma ve Üyelik Paketi Seçimi

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Satıcı Paneli Kullanımı Nasıldır

Ürün Satış için Satıcı Panelini buradaki yardım yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Aşağıda ki resimde yer alan her bir numara detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

1- PANO

Pano butonunda başlangıç kısımdır, burada sistem üzerinden kredi kartı ile satışlarınız olduğu zaman genel raporları görebilirsiniz.

2- Ürünler Butonu

Ürünler butonu hem ürün ekleyebileceğiniz hem de eklemiş olduğunuz ürünleri düzenleyebildiğiniz alandır.

3- Siparişler

Gelen siparişleri yönetebileceğiniz alan burasıdır. Buradan siparişleri yönetebilirsiniz.

4- Kuponlar

Bu alandan indirim kuponu ekleyebilirsiniz.

5-Raporlar

Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz satışların tüm raporlarını buradan görebilirsiniz.

6- İncelemeler

Ürünleriniz hakkında yapılan yorumları ve incelemeleri buradan takip edebilirsiniz. Yapılan yorumları, inceleyebilir, silebilir ya da onaylayabilirsiniz.

7- Personel

Satıcı admin panelinizi yönetmesi için buradan kendinize personel ataması yapabilirsiniz.

8-Takipçiler

Sizi takip eden kullanıcıları burada görebilirsiniz.

9- Abonelik

Mevcut abonelik paketinizi, süre dolumunu buradan görebilirsiniz.

10- Araçlar

Araçlar kısmında ürünlerinizi CSV formatı ile hızlıca yükleyebilirsiniz.

11- Müşteri Destek

Ürünleriniz hakkında soru soran müşterileriniz ile buradan yazışabilir, sorularını cevaplayabilirsiniz. Müşteri ile iletişimi bu alandan kurmaktasınız.

12- Ayarlar

Kurumunuzun gerekli ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz. Aşağıda ki resimlerde ayarlar sayfasının görüntüsü yer almaktadır.

Ayarlar 1- Mağaza

Ayarlar menüsünde Mağaza kısmından firmanızın iletişim bilgileriniz, görsel kapağını logonuzu düzenleyebileceğiniz alandır. Mağazanızın şartlar ve koşullarını, mağazanın açılış kapanış saatlerini de bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar 2- Doğrulama 

Doğrulama, firmanızın doğrulamasını yapmanız için gerekli alandır. Bu alandan kimlik, vergi levhası doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurması için gerekli telefonunuzu doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar 3- Sosyal Profil

Kurumunuzun sosyal medya hesaplarını buradan mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Ayarlar 4- Mağaza SEO Profil

SEO ayarlarınızı buradan yaparak kurumunuzun üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

13 - MAĞAZAYI GÖR

Mağazanızı 13 numaralı alanda yer alan butona tıklayarak önizlemesini yapabilirsiniz.

14- HESABI DÜZENLE

Her satıcı aynı zamanda alıcı hesabına da sahiptir. 14 Numaralı buton alıcı hesabınız olduğu gibi, kullanıcı adı şifre değişiklerinizi de yapabileceğiniz alana sizi yönlendirmektedir.

15- ÇIKIŞ YAP

15 Numaralı buton hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz alandır.

 

Nasıl Ürün Eklerim ve Düzenlerim ?

Ürün Ekleme

1 - Yönetim panelinizde ürünler kısmına geldikten sonra  " Yeni ürün ekle " kısmını tıklayınız .

2- Ürün adı ,ürün resmi ,ürün fiyatı  ,kategori ve konum bilgilerini giriniz.

Ürünün yanında çıkacak kısa açıklamayı ve altta çıkacak ayrıntılı bilgi için açıklama kısımlarını doldurunuz.

Ürünün indirimli fiyatını da yazabilir ve Zamanla kısmından ürün indirim süresini belirleyebilirsiniz.

 

Son olarak ;

-Ürünü oluşturup bitirmek istiyorsanız Ürün Oluştur kısmına tıklayıp bitiriniz .

-Tekrar ürün yükleyecekseniz Kaydet & Yeni Ekle kısmına basınız ve yeni ürünü eklemeye devam edin .

 

Ürün Düzenleme 

Ürünler kısmından ürünün altında düzenle seçeneğine tıklayarak ürünü düzenleyebilirsiniz.

Müşteri ile İletişim Nasıl Kurarım ?

1- Sipariş öncesi iletişim

Müşterileriniz sipariş öncesi sizinle iki şekilde sistem üzerinden iletişime geçebilir.

1- Ürün sayfasında ve profil sayfanızda bulunan İletişime Geç Butonundan sizlere soru sorabilir, sizler de yönetim panelinizde yer alan müşteri destek butonundan cevap verebilirsiniz.

2- Profil sayfanızda yer alan Satıcıyla İletişim alanından size mail gönderebilir.

1- Sipariş sonrası iletişim

Sipariş sonrası müşterinizin almış olduğu ürün gözükür. Sipariş numarası üzerine ya da göz işaretine tıkladığınızda sipariş detaylarını ve müşteri iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

 

İade Süreci Nasıl Gerçekleşmektedir ?

Sipariş ve Kargo Süreci

1-Alıcı siparişi verir.

2-Ürün onay butonu aktif olur.

3-Satıcı ürünü kargolar .

4-Ürün alıcıya ulaşır.

5-Ürün alıcıya ulaştığında alıcı ürünü onaylar ya da iade ve ya itiraz süreci başlatabilir.

Müşteri ürünü iade talebi isterse?

-Müşteri ürünü aldıktan sonra onaylamak istemez ise Siparişlerim kısmında bulunan İADE/SORUN kısmına tıklayarak ürünü iade etmek istediğini bildirir.

-Mağaza sayfasına yönlendirilen müşteri soru sor kısmından ya da mağaza iletişim bilgilerinden  mağaza ile iletişime geçer.

-Mağaza ve müşteri aralarındaki ürün sorununu çözdükten sonra mağaza onay talebi oluşturur.

-Müşteri ürünü onayladıktan sonra satıcıya para aktarımı gerçekleştirilir.

Satıcı için onay talebi butonu

-Satıcının çok fazla süre geçmesinden dolayı mağdur olmaması için siparişten sonra satıcı  Siparişler bölümünden Talep Et butonu ile müşteriden onay talep eder .

-Müşteriye mail olarak giden onay talebinden sonra müşteri onaylayabilir ya da İADE/SORUN butonu ile iade sürecini başlatabilir.

-Onay talebinden sonra yapılan itirazlarda satıcı ödemenin kendisine yapılmasını istediğinde www.kurssorgula.com ile iletişime geçerek ödeme blokajının kaldırılmasını talep eder.

 

 

 

Ücretler Komisyonlar Nedir ?

www.kurssorgula.com web sitesine yıllık uygun fiyatlara abone olabilir ve düşük komisyon oranı ile özel ve kurumsal olarak ürün satabilirsiniz.

1-Abonelik Ücretleri 

-Ürün satışı için abonelik ücreti yıllık 240 tl 'dir .Eğer dilerseniz diğer paketlerden de satın alabilir ve uygun fiyata www.kurssorgula.com'da yer alabilirsiniz.

 

2-Komisyon oranı

Komisyon oranı yapılan her ürün satışında %10 'dur.Örneğin 100 lira bir satış yaptığınızda bunu 90 tl 'si size ödenir .Geri kalan 10 tl Kurssorgula ve Iyzico tarafından paylaşılır .

İyzico komisyonu kimden alınır ?

İyzico kesilen %10 komisyon içinden kendi komisyonu olan %3,69 'u alır.Kalan % 6,31 ise kurssorgula komisyonu olur.Sizlerden %10 haricinde ekstra bir ücret kesilmez .

 

 

Satıcıya Para Aktarımı Nasıl Gerçekleşir ?

www.kurssorgula.com  Türkiye'de birçok sitenin kullandığı güvenli ödeme altyapısı olan

" Iyzico " ile çalışmaktadır .

-Ürün satıldığında paranız iyzico havuzunda bekletilir.

-Ürün satıldığında müşteri için ürünü onaylama seçeneği aktif olur .

-Müşteri ürünü onayladıktan sonra paranız hesabınıza iyzico tarafından  aktarılır .

iyzico'da Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.
iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico API'nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek olmadan, PCI-DSS sertifikalı altyapı ile  maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunar.

kurssorgula.com Güvenli Alışveriş Nedir ?

Ürününüzü satın aldıktan sonra para hemen satıcının hesabına geçmez, iyzico tarafından havuzda bekletilir. Müşteri ürün alış verişine onay verdiği zaman para 7 iş gün içerisinde satıcıya aktarılır.

3 İş günü içerisinde ödemeye onay vermediği zaman, sistem müşteriye hatırlatma maili gönderir. İtiraz olması  durumunda , kurssorgula.com alıcı ve satıcı arasında hakem görevi görür, alıcı ve satıcı arasında ki durumları inceler buna göre gerekli işlemleri başlatır.

Iyzico ödeme sistemi sayesinde hem alıcının hem de satıcının parası havuz hesabında güvende tutulur. Satıcı ve Alıcı arasında ki anlaşmazlık çözülmeden para dağıtımını gerçekleştirmez.

Satıcıdan İstenen Belgeler

Bireysel

-Bireysel kullanıcılar için kullanıcılardan kimlik bilgisi talep edilir.

-Kimlik doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,sürücü belgesi veya pasaportunuzun resmini yükleyip gönderdikten sonra doğrulama talebi tarafımızca incelenecektir.

Kurumsal

-Kurumsal kimliğiniz var ise sizlerden kimlik bilgisi ve vergi levhası istenir .

-Kimlik ve vergi levhanızı  doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,pasaport ve ya sürücü belgenizden herhangi biri ve yanında vergi levhanızın beraber olduğu bir fotoğraf yükleyerek gönder butonuna basınız.

Sonrasında bze iletilen doğrulama talebiniz tarafımızca incelenecektir.

Kurs Merkezi İçin Üyelik Paketleri

Kurs merkeziniz için üyelik oluşturacaksanız " Kurs Merkezi " seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Üye Olma ve Üyelik Paketi Seçimi

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Nasıl Kurs Ekleyip – Düzenleyebilirim ?

Kurs Ekleme

1 - Yönetim panelinizde ürünler kısmına geldikten sonra  " Yeni ürün ekle " kısmını tıklayınız .

2- Kurs adı ,kurs resmi ,kurs fiyatı  ,kategori ve konum bilgilerini giriniz.

Kursun yanında çıkacak kısa açıklamayı ve altta çıkacak ayrıntılı bilgi için açıklama kısımlarını doldurunuz.

Kursun indirimli fiyatını da yazabilir ve Zamanla kısmından ürün indirim süresini belirleyebilirsiniz.

 

Son olarak ;

-Kursu oluşturup bitirmek istiyorsanız Ürün Oluştur kısmına tıklayıp bitiriniz .

-Tekrar kurs yükleyecekseniz Kaydet & Yeni Ekle kısmına basınız ve yeni ürünü eklemeye devam edin .

 

Kurs Düzenleme 

Ürünler kısmından ürünün altında düzenle seçeneğine tıklayarak kursu düzenleyebilirsiniz.

Kurs Merkezi Panel Kullanımı

Kurs Merkezi Satıcı Panelini buradaki yardım yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Aşağıdaki resimde yer alan her bir numara detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

1- PANO

Pano butonunda başlangıç kısımdır, burada sistem üzerinden kredi kartı ile satışlarınız olduğu zaman genel raporları görebilirsiniz.

2- Ürünler Butonu

Ürünler butonu hem kurs ekleyebileceğiniz hem de eklemiş olduğunuz kursları düzenleyebileceğiniz alandır.

3- Siparişler

Gelen siparişleri yönetebileceğiniz alan burasıdır. Buradan siparişleri yönetebilirsiniz.

4- Kuponlar

Bu alandan indirim kuponu ekleyebilirsiniz.

5-Raporlar

Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz satışların tüm raporlarını buradan görebilirsiniz.

6- İncelemeler

Kurslarınız hakkında yapılan yorumları ve incelemeleri buradan takip edebilirsiniz. Yapılan yorumları, inceleyebilir, silebilir ya da onaylayabilirsiniz.

7- Personel

Satıcı admin panelinizi yönetmesi için buradan kendinize personel ataması yapabilirsiniz.

8-Takipçiler

Sizi takip eden kullanıcıları burada görebilirsiniz.

9- Abonelik

Mevcut abonelik paketinizi, süre dolumunu buradan görebilirsiniz.

10- Araçlar

Araçlar kısmında ürünlerinizi CSV formatı ile hızlıca yükleyebilirsiniz.

11- Müşteri Destek

Kurslarınız hakkında soru soran müşterileriniz ile buradan yazışabilir, sorularını cevaplayabilirsiniz. Müşteri ile iletişimi bu alandan kurmaktasınız.

12- Ayarlar

Kurumunuzun gerekli ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz. Aşağıda ki resimlerde ayarlar sayfasının görüntüsü yer almaktadır.

Ayarlar 1- Mağaza

Ayarlar menüsünde Mağaza kısmından firmanızın iletişim bilgileriniz, görsel kapağını logonuzu düzenleyebileceğiniz alandır. Mağazanızın şartlar ve koşullarını, mağazanın açılış kapanış saatlerini de bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar 2- Doğrulama 

Doğrulama, firmanızın doğrulamasını yapmanız için gerekli alandır. Bu alandan kimlik, vergi levhası doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurması için gerekli telefonunuzu doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar 3- Sosyal Profil

Kurumunuzun sosyal medya hesaplarını buradan mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Ayarlar 4- Mağaza SEO Profil

SEO ayarlarınızı buradan yaparak kurumunuzun üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

13 - MAĞAZAYI GÖR

Mağazanızı 13 numaralı alanda yer alan butona tıklayarak önizlemesini yapabilirsiniz.

14- HESABI DÜZENLE

Her satıcı aynı zamanda alıcı hesabına da sahiptir. 14 Numaralı buton alıcı hesabınız olduğu gibi, kullanıcı adı şifre değişiklerinizi de yapabileceğiniz alana sizi yönlendirmektedir.

15- ÇIKIŞ YAP

15 Numaralı buton hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz alandır.

 

 

Kurs Merkezi Ücret ve Komisyonlar Nedir ?

www.kurssorgula.com web sitesine yıllık uygun fiyatlara abone olabilir ve düşük komisyon oranı ile kurs merkezinizi ekleyebilirsiniz.

1-Abonelik Ücretleri 

Kurs merkezi için abonelik ücreti yıllık 120 tl 'dir .Eğer dilerseniz diğer paketlerden de satın alabilir ve uygun fiyata www.kurssorgula.com'da yer alabilirsiniz.

 

2-Komisyon oranı

Komisyon oranı yapılan her satışta  %10 'dur.Örneğin 100 lira bir satış yaptığınızda bunu 90 tl 'si size ödenir .Geri kalan 10 tl Kurssorgula ve Iyzico tarafından paylaşılır .

İyzico komisyonu kimden alınır ?

İyzico kesilen %10 komisyon içinden kendi komisyonu olan %3,69 'u alır.Kalan % 6,31 ise kurssorgula komisyonu olur.Sizlerden %10 haricinde ekstra bir ücret kesilmez .

Nasıl Müşteri ile İletişim Kurarım

1- Sipariş öncesi iletişim

Müşterileriniz sipariş öncesi sizinle iki şekilde sistem üzerinden iletişime geçebilir.

1- Ürün sayfasında ve profil sayfanızda bulunan İletişime Geç Butonundan sizlere soru sorabilir, sizler de yönetim panelinizde yer alan müşteri destek butonundan cevap verebilirsiniz.

2- Profil sayfanızda yer alan Satıcıyla İletişim alanından size mail gönderebilir.

1- Sipariş sonrası iletişim

Sipariş sonrası müşterinizin almış olduğu ürün gözükür. Sipariş numarası üzerine ya da göz işaretine tıkladığınızda sipariş detaylarını ve müşteri iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

 

İptal İade İşlemleri Nasıl Gerçekleşir ?

Sipariş ve Kargo Süreci

1-Alıcı siparişi verir.

2-Ürün onay butonu aktif olur.

3-Satıcı ürün,hizmet ya da kursu müşteriye ulaştırır.

4-Ürün alıcıya ulaşır.

5-Ürün alıcıya ulaştığında alıcı ürünü onaylar ya da iade ve ya itiraz süreci başlatabilir.

Müşteri ürünü iade talebi isterse?

-Müşteri ürünü aldıktan sonra onaylamak istemez ise Siparişlerim kısmında bulunan İADE/SORUN kısmına tıklayarak ürünü iade etmek istediğini bildirir.

-Mağaza sayfasına yönlendirilen müşteri soru sor kısmından ya da mağaza iletişim bilgilerinden  mağaza ile iletişime geçer.

-Mağaza ve müşteri aralarındaki ürün sorununu çözdükten sonra mağaza onay talebi oluşturur.

-Müşteri ürünü onayladıktan sonra satıcıya para aktarımı gerçekleştirilir.

Satıcı için onay talebi butonu

-Satıcının çok fazla süre geçmesinden dolayı mağdur olmaması için siparişten sonra satıcı  Siparişler bölümünden Talep Et butonu ile müşteriden onay talep eder .

-Müşteriye mail olarak giden onay talebinden sonra müşteri onaylayabilir ya da İADE/SORUN butonu ile iade sürecini başlatabilir.

-Onay talebinden sonra yapılan itirazlarda satıcı ödemenin kendisine yapılmasını istediğinde www.kurssorgula.com ile iletişime geçerek ödeme blokajının kaldırılmasını talep eder.

 

Satıcıya Para Transferi Nasıl Gerçekleşir ?

www.kurssorgula.com  Türkiye'de birçok sitenin kullandığı güvenli ödeme altyapısı olan

" Iyzico " ile çalışmaktadır .

-Kurs satışı olduğunda paranız iyzico havuzunda bekletilir.

-Kurs satışı olduğunda müşteri için onaylama seçeneği aktif olur .

-Müşteri onayladıktan sonra paranız hesabınıza iyzico tarafından  aktarılır .

iyzico'da Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.
iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico API'nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek olmadan, PCI-DSS sertifikalı altyapı ile  maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunar.

kurssorgula.com Güvenli Alışveriş Nedir ?

Satın alma işleminden  sonra para hemen satıcının hesabına geçmez, iyzico tarafından havuzda bekletilir. Müşteri ürün alış verişine onay verdiği zaman para 7 iş gün içerisinde satıcıya aktarılır.

3 İş günü içerisinde ödemeye onay vermediği zaman, sistem müşteriye hatırlatma maili gönderir. İtiraz olması  durumunda , kurssorgula.com alıcı ve satıcı arasında hakem görevi görür, alıcı ve satıcı arasında ki durumları inceler buna göre gerekli işlemleri başlatır.

Iyzico ödeme sistemi sayesinde hem alıcının hem de satıcının parası havuz hesabında güvende tutulur. Satıcı ve Alıcı arasında ki anlaşmazlık çözülmeden para dağıtımını gerçekleştirmez.

Kurs Merkezinden İstenen Evraklar

Sistemimizde onaylı kurs merkezi olabilmesi için istenilen belgeler şöyledir ;

1- Vergi Levhası

2- Firma Yetkilisi Kimlik Resmi

-Kimlik ve vergi levhanızı  doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,pasaport ve ya sürücü belgenizden herhangi biri ve yanında vergi levhanızın beraber olduğu bir fotoğraf yükleyerek gönder butonuna basınız.

Sonrasında bze iletilen doğrulama talebiniz tarafımızca incelenecektir.

Not : Kimlik fotoğrafı ve vergi levhasının aynı fotoğrafta beraber gönderilmesi gerekmektedir.

 

Üye Olma ve Üyelik Paketi Seçimi

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Hizmet Veren İlan Üyelik Paket Seçimi

Hizmet ilanı vermek için üye olurken hizmet abonelik paketini seçmeniz gerekmektedir.

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Üyelik Ücretleri ve Komisyonlar

www.kurssorgula.com web sitesine yıllık uygun fiyatlara abone olabilir ve düşük komisyon oranı ile hizmet ,danışmanlık vb. ekleyebilirsiniz.

1-Abonelik Ücretleri 

Hzimetler için abonelik ücreti yıllık 60 tl 'dir .Eğer dilerseniz diğer paketlerden de satın alabilir ve uygun fiyata www.kurssorgula.com'da yer alabilirsiniz.

 

2-Komisyon oranı

Komisyon oranı yapılan her satışta  %10 'dur.Örneğin 100 lira bir satış yaptığınızda bunu 90 tl 'si size ödenir .Geri kalan 10 tl Kurssorgula ve Iyzico tarafından paylaşılır .

İyzico komisyonu kimden alınır ?

İyzico kesilen %10 komisyon içinden kendi komisyonu olan %3,69 'u alır.Kalan % 6,31 ise kurssorgula komisyonu olur.Sizlerden %10 haricinde ekstra bir ücret kesilmez .

Hizmet Veren Satıcı Panel Kullanım Rehberi

Özel Ders Satıcı Panelini buradaki yardım yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Aşağıda ki resimde yer alan her bir numara detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

1- PANO

Pano butonunda başlangıç kısımdır, burada sistem üzerinden kredi kartı ile satışlarınız olduğu zaman genel raporları görebilirsiniz.

2- Hizmet Ekle Butonu

Hizmet ekle butonu hem hizmet / danışmanlıklarınız ekleyebileceğiniz hem de eklemiş olduğunuz hizmet / danışmanlıklarınız düzenleyeceğiniz alandır.

3- Siparişler

Gelen siparişleri yönetebileceğiniz alan burasıdır. Buradan siparişleri yönetebilirsiniz.

4- Kuponlar

Bu alandan indirim kuponu ekleyebilirsiniz.

5-Raporlar

Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz satışların tüm raporlarını buradan görebilirsiniz.

6- İncelemeler

Ürünleriniz hakkında yapılan yorumları ve incelemeleri buradan takip edebilirsiniz. Yapılan yorumları, inceleyebilir, silebilir ya da onaylayabilirsiniz.

7- Personel

Satıcı admin panelinizi yönetmesi için buradan kendinize personel ataması yapabilirsiniz.

8-Takipçiler

Sizi takip eden kullanıcıları burada görebilirsiniz.

9- Abonelik

Mevcut abonelik paketinizi, süre dolumunu buradan görebilirsiniz.

10- Araçlar

Araçlar kısmında toplu olarak ürünlerinizi CSV formatı ile hızlıca yükleyebilirsiniz.

11- Müşteri Destek

Ürünleriniz hakkında soru soran müşterileriniz ile buradan yazışabilir, sorularını cevaplayabilirsiniz. Müşteri ile iletişimi bu alandan kurabilirsiniz.

12- Ayarlar

Kurumunuzun gerekli ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz. Aşağıda ki resimlerde ayarlar sayfasının görüntüsü yer almaktadır.

Ayarlar 1- Mağaza

Ayarlar menüsünde Mağaza kısmından firmanızın iletişim bilgileriniz, görsel kapağını logonuzu düzenleyebileceğiniz alandır. Mağazanızın şartlar ve koşullarını, mağazanın açılış kapanış saatlerini de bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar 2- Doğrulama 

Doğrulama, firmanızın doğrulamasını yapmanız için gerekli alandır. Bu alandan kimlik, vergi levhası doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurması için gerekli telefonunuzu doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar 3- Sosyal Profil

Kurumunuzun sosyal medya hesaplarını buradan mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Ayarlar 4- Mağaza SEO Profil

SEO ayarlarınızı buradan yaparak kurumunuzun üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

13 - MAĞAZAYI GÖR

Mağazanızı 13 numaralı alanda yer alan butona tıklayarak önizlemesini yapabilirsiniz.

14- HESABI DÜZENLE

Her satıcı aynı zamanda alıcı hesabına da sahiptir. 14 Numaralı buton alıcı hesabınız olduğu gibi, kullanıcı adı şifre değişiklerinizi de yapabileceğiniz alana sizi yönlendirmektedir.

15- ÇIKIŞ YAP

15 Numaralı buton hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz alandır.

 

 

Nasıl Hizmet İlanı Eklerim ?

kurssorgula.com sitesinde mağaza oluşturduktan sonra hizmet yayınlamak için gerekli adımları aşağıda bulabilirsiniz.

-Yönetim panelinde bulunan Hizmet Ekle kısmına tıklayınız.

-Hizmetinizin başlığını yazınız ve içeriği hakkında bilgi veriniz.

-Hizmeti veren danışman hakkında kısa bir bilgi paylaşın .Resim kısmına da hizmetle ilgili bir resim koyabilirsiniz.

-Daha sonra fiyat ve eğer indirim yapmak isterseniz indirimli fiyatınızı giriniz.

-Hizmet kategorisini mutlaka seçin ve hizmeti verdiğiniz zamanı ,hizmet sağladığınız alanlarını ve hizmetler kısmını doldurun.

-Daha sonra son olarak gönder butonuna tıklayın.

Müşteri ile Nasıl İletişim Kurarım ?

1- Sipariş öncesi iletişim

Müşterileriniz sipariş öncesi sizinle iki şekilde sistem üzerinden iletişime geçebilir.

1- Ürün sayfasında ve profil sayfanızda bulunan İletişime Geç Butonundan sizlere soru sorabilir, sizler de yönetim panelinizde yer alan müşteri destek butonundan cevap verebilirsiniz.

2- Profil sayfanızda yer alan Satıcıyla İletişim alanından size mail gönderebilir.

1- Sipariş sonrası iletişim

Sipariş sonrası müşterinizin almış olduğu ürün gözükür. Sipariş numarası üzerine ya da göz işaretine tıkladığınızda sipariş detaylarını ve müşteri iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

 

 

 

Hizmet Verene Para Transferi Nasıl Gerçekleşir ?

 www.kurssorgula.com  Türkiye'de birçok sitenin kullandığı güvenli ödeme altyapısı olan

" Iyzico " ile çalışmaktadır .

-Hizmet satıldığında paranız iyzico havuzunda bekletilir.

-Hizmet satıldığında müşteri için onaylama seçeneği aktif olur .

-Müşteri onayladıktan sonra paranız hesabınıza iyzico tarafından  aktarılır .

iyzico'da Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.
iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico API'nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek olmadan, PCI-DSS sertifikalı altyapı ile  maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunar.

kurssorgula.com Güvenli Alışveriş Nedir ?

Satıştan sonra para hemen satıcının hesabına geçmez, iyzico tarafından havuzda bekletilir. Müşteri ürün alış verişine onay verdiği zaman para 7 iş gün içerisinde satıcıya aktarılır.

3 İş günü içerisinde ödemeye onay vermediği zaman, sistem müşteriye hatırlatma maili gönderir. İtiraz olması  durumunda , kurssorgula.com alıcı ve satıcı arasında hakem görevi görür, alıcı ve satıcı arasında ki durumları inceler buna göre gerekli işlemleri başlatır.

Iyzico ödeme sistemi sayesinde hem alıcının hem de satıcının parası havuz hesabında güvende tutulur. Satıcı ve Alıcı arasında ki anlaşmazlık çözülmeden para dağıtımını gerçekleştirmez.

Hizmet Yayınlamak İçin İstenen Evraklar

Bireysel

-Bireysel kullanıcılar için kullanıcılardan kimlik bilgisi talep edilir.

-Kimlik doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,sürücü belgesi veya pasaportunuzun resmini yükleyip gönderdikten sonra doğrulama talebi tarafımızca incelenecektir.

Kurumsal

-Kurumsal kimliğiniz var ise sizlerden kimlik bilgisi ve vergi levhası istenir .

-Kimlik ve vergi levhanızı  doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,pasaport ve ya sürücü belgenizden herhangi biri ve yanında vergi levhanızın beraber olduğu bir fotoğraf yükleyerek gönder butonuna basınız.

Sonrasında bze iletilen doğrulama talebiniz tarafımızca incelenecektir.

Not : Kimlik fotoğrafı ve vergi levhasının aynı fotoğrafta beraber gönderilmesi gerekmektedir.

Üye Olma ve Üyelik Paketi Seçimi

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Üyelik Paket Seçimi

Özel öğretim kurumunuzun tanıtımını yapmak için " Özel Öğretim Kurumu" seçeneğini şeçmeniz gerekiyor.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Panel Kullanım Rehberi

Özel Öğretim Kurumu Satıcı Panelini buradaki yardım yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Aşağıda ki resimde yer alan her bir numara detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

1- PANO

Pano butonunda başlangıç kısımdır, burada sistem üzerinden kredi kartı ile satışlarınız olduğu zaman genel raporları görebilirsiniz.

2- Kurum Tanıtımı Ekle Butonu

Kurum Tanıtımı Ekle butonu hem kurum tanıtımı ekleyebileceğiniz hem de eklemiş olduğunuz kurum tanıtımlarını düzenleyebildiğiniz alandır.

3- Siparişler

Gelen siparişleri yönetebileceğiniz alan burasıdır. Buradan siparişleri yönetebilirsiniz.

4- Kuponlar

Bu alandan indirim kuponu ekleyebilirsiniz.

5-Raporlar

Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz satışların tüm raporlarını buradan görebilirsiniz.

6- İncelemeler

Ürünleriniz hakkında yapılan yorumları ve incelemeleri buradan takip edebilirsiniz. Yapılan yorumları, inceleyebilir, silebilir ya da onaylayabilirsiniz.

7- Personel

Satıcı admin panelinizi yönetmesi için buradan kendinize personel ataması yapabilirsiniz.

8-Takipçiler

Sizi takip eden kullanıcıları burada görebilirsiniz.

9- Abonelik

Mevcut abonelik paketinizi, süre dolumunu buradan görebilirsiniz.

10- Araçlar

Araçlar kısmında ürünlerinizi CSV formatı ile hızlıca yükleyebilirsiniz.

11- Müşteri Destek

Ürünleriniz hakkında soru soran müşterileriniz ile buradan yazışabilir, sorularını cevaplayabilirsiniz. Müşteri ile iletişimi bu alandan kurmaktasınız.

12- Ayarlar

Kurumunuzun gerekli ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz. Aşağıda ki resimlerde ayarlar sayfasının görüntüsü yer almaktadır.

Ayarlar 1- Mağaza

Ayarlar menüsünde Mağaza kısmından firmanızın iletişim bilgileriniz, görsel kapağını logonuzu düzenleyebileceğiniz alandır. Mağazanızın şartlar ve koşullarını, mağazanın açılış kapanış saatlerini de bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar 2- Doğrulama 

Doğrulama, firmanızın doğrulamasını yapmanız için gerekli alandır. Bu alandan kimlik, vergi levhası doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurması için gerekli telefonunuzu doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar 3- Sosyal Profil

Kurumunuzun sosyal medya hesaplarını buradan mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Ayarlar 4- Mağaza SEO Profil

SEO ayarlarınızı buradan yaparak kurumunuzun üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

13 - MAĞAZAYI GÖR

Mağazanızı 13 numaralı alanda yer alan butona tıklayarak önizlemesini yapabilirsiniz.

14- HESABI DÜZENLE

Her satıcı aynı zamanda alıcı hesabına da sahiptir. 14 Numaralı buton alıcı hesabınız olduğu gibi, kullanıcı adı şifre değişiklerinizi de yapabileceğiniz alana sizi yönlendirmektedir.

15- ÇIKIŞ YAP

15 Numaralı buton hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz alandır.

 

Özel Öğretim Kurumumu Nasıl Eklerim Düzenlerim

-Kurum tanıtımı eklemek için öncelikle panelinizde bulunan Kurum Tanıtımı Ekle kısmına tıklayınız .

-Sonrasında alt kısımda birçok alan çıkacaktır.Bunları doldurunuz.Eksiksiz ve ayrıntılı bilgi sunmanız sizler ve kurumunuzun tanıtımı için çok daha etkili olacaktır.

Dikkat : " * " olan alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

Kurum adı

Kurumunuzun adını giriniz.

Kurum tanıtımı

Kurumunuzu tanıtıcı ayrıntılı bir bilgi paylaşımı yapınız.Burada daha özenli ve uygun bir açıklama yapmanız dikkat çekme ve optimizasyon açısından daha sağlıklı olacaktır.

Kısa tanıtım

Kurumunuzu tanıtacak kısa bir açıklama giriniz.

Kategori

Eğitim verdiğiniz kategoriyi seçiniz.

Logo

Kurumunuzun logosunu giriniz.

Ürün galerisi

Bu kısımda kurumunuzla alakalı resimler ekleyebilirsiniz.

Etiketler

Burada girdiklerinde sizlere ulaşabilecekleri etiketler girebilirsiniz.

Eğitim Adı

Verdiğiniz eğitim adını giriniz.

Eğitim Kategorisi

Eğitim kategorinizi giriniz.

Eğitim Şekli

Eğitim şeklinizi seçiniz.

Eğitim Süresi

Verdiğiniz eğitimin süresini seçiniz.

Eğitim Türü

Eğitim türünüzü giriniz.

Marka

Varsa Markanızı giriniz.

Sertifika

Verdiğiniz sertifikaları giriniz.

Sınav

Kurumuzunuz ile ilgili sınavları seçiniz.

Hizmet verdiği alanlar 

Verdiğiniz hizmet varsa buradan giriniz.

Hizmet Verdiği Mekanlar

Hizmet verdiğiniz mekanları giriniz .

Hizmetler 

Hzimetlerinizi giriniz.

Kulüpler

Kurumunuzda mevcut öğrenci kulüplerini giriniz.

Okul Saatleri

Okul saatlerini seçiniz.

Okul Tipi

Okul tipinizi seçiniz.

Özel Ders Verdiği Zamanlar

Özel Ders verilen saatleri ve zamanı giriniz.

Özel Ders Verme Yöntemleri

Özel ders verme yöntemlerini giriniz.

Sanatsal Aktiviteler

Kurumunuzda mevcut sanatsal faaliyetleri seçiniz.

Sınıf Mevcudu

Kurumunuzdaki her bir sınıfın mevcudunu yazınız.

Sportif Aktiviteler 

Kurumunuzdaki sportif faaliyetlerinizi seçiniz.

Harita Konumu 

Kurumunuzun haritadaki konumunu buradan işaretleyebilirsiniz.

Resim Galerisi

Kurumunuzla alakalı resimler ekleyebilirsiniz.

Özel Ders Verdiği Alanlar 

Kurumunuzda verilen özel ders alanlarını seçiniz.

Konum

Bu kısımdan kurumunuzun bulunduğu  il ve ilçeyi seçebilirsiniz.

Daha sonra gönder butonu ile kurum tanıtımızı yayın onayı için gönderebilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Düzenleme

-Yönetim panelinizde Kurum Tanıtımı Ekle kısmına tıklayınız.

-Mevcut gönderilerim kısmında bulunan yayınlanmış gönderilerime tıklayınız ve  gönderinizin yanındaki kalem simgesine tıklayarak açılan sayfada kurum bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

 

 

Müşteri ile İletişim

1-Müşteri sizlere mağaza sayfanızdaki iletişime geç butonundan iletişime geç butonundan ulaştığında soruları Yönetim panelinde Müşteri Destek kısmından görebilir ve cevaplandırabilirsiniz.

2- Müşteri sizin kurum sayfanızdan satıcıyla iletişim kısmından size mail gönderebilir ve bu mesaj mail adresinize düşer.Buradan cevaplandırabilir ve iletişim sağlayabilirsiniz.

3-Müşteri sizlere mağaza sayfanız üzerindeki iletişim numaralarından direkt olarak ulaşabilir ve bu sayede müşteri ile iletişim sağlayabilirsiniz.

 

Üye Olma ve Üyelik Paketi Seçimi

kurssorgula.com web adresinde kurumsal üye olup mağaza açmak için izlenecek adımları bu bölümde bulabilirsiniz.

Adım 1. Mağaza Açma Üye Olma

kurssorgula.com web adresinden 1. numaralı alan olarak gösterilen mağaza aç butonundan ya da giriş / kayıt butonuna tıklayıp üyelik sayfasına geçebilirsiniz. Üyelik sayfasında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Adım 2 : Satıcı / Kurumsal Üyelik Başlatmak

Üyelik sayfasına geldikten sonra ÜYE OL formunun altında Müşteriyim / Satıcıyım diye iki seçenek çıkmaktadır. Kurumsal üyelik için " SATICIYIM " seçeneğini işaretliyoruz. Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda ki resimde ki gibi kurumsal bir  form karşınıza çıkacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz ve de doğru olarak doldurmanızı rica ederiz.

Satıcıyım seçeneğini işaretledikten sonra yukarıda ki gibi kurumsal üyelik formu karşınıza gelecektir. Bu formu doldururken dikkat etmenizi istediğimiz bir kaç husus olacaktır.

Resimde A Harfi ile belirtilen kısımda yer alan Mağaza Türü : 

 1. Bireysel
 2. Şahıs Firması
 3. Kurumsal

1.Bireysel

Her hangi bir vergi levhasına sahip olmayıp basit usulde vergilendiren kişiler için geçerlidir. Tez Danışmanlığı, Koçluk , Özel Ders vb. gibi durumlarda seçilmesi uygun olacaktır.

2. Şahıs Şirketi

Herhangi bir şahıs firmanız varsa bu seçeneği seçmeniz gerekmektedir.

3. Kurumsal Seçeneği

Limited ya da diğer şirket türlerinin seçmesi gereken seçenektir.

Önemli Not : IBAN ve İSİM SOY İSİM UYUŞMASI

kurssorgula.com  güvenli alış veriş için ; çiçeksepeti, evidea.com, emlakjet gibi kurumların da tercih ettiği güvenilir iyzico alt yapısını kullanmaktadır. iyzico pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır. İban ve İsim Soyisim uyuşması, satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirin size doğru bir şekilde ulaştırılması için önemli bir mevzudur. Girmiş olduğunuz iban ile isim soy isim kısmının eşleşmesine dikkat ediniz.

Abonelik Paket Seçimi

Yukarıda ki resimde B harfi ile gösterilen alanda yer alan Abonelik paketlerini size uygun olanı seçiniz.

Abonelik Paketleri

 • Hizmet Abonelik Paketi
 • Kurs Merkezi Abonelik Paketi
 • Özel Ders Abonelik Paketi
 • Ürün Satış Abonelik Paketi
 • Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Hizmet Abonelik Paketi

Tez danışmanlığı, koçluk hizmetleri, rehberlik hizmetleri verenler vb. uzmanlık gerektiren ve hizmet ya da danışmanlık sağlayan kullanıcılar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 gün boyunca 5 adet danışmanlık ya da hizmet verdiği  konuları sergileyebildikleri özelleştirilmiş panel kullanımı sağlayan abonelik paketidir.

Kurs Merkezi Abonelik Paketi

Muhtelif Kurs veren kurumlar, Sanat kurs merkezleri, dil kurs merkezleri, kariyer kurs merkezleri, sürücü kursları, src kurs merkezleri, meslek edindirme kurs merkezleri vb. kurumlar için oluşturulmuş abonelik paketidir. 365 Gün boyunca 30 adet kursunu sistem üzerinde sergileyebildikleri ve de satışını yapabildikleri abonelik paketidir.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Ürün Satış Abonelik Paketi

Eğitim alanında satmak istediğiniz tüm ürünleri bu paketi seçerek satışını yapabilirsiniz. 365 gün boyunca 240 adet ürün ekleyip satışını yapabilirsiniz.

Özel Öğretim Kurumu Abonelik Paketi

Anaokulu, kreş, temel lise, özel okul, kolej, montessori okulları vb. özel öğretim kurumlarının kendilerini tanıtabileceği, reklamını yapabileceği kurumlar için özelleştirilmiş abonelik paket türüdür. 365 gün boyunca kurumunuzun tanıtımını bu paket üzerinden yapabilirsiniz.

Özel Ders İlan Verme Üyelik Paket Seçimi

Özel derslerinizi yayınlamak  için " Özel Ders" seçeneğini şeçmeniz gerekiyor.

Özel Ders Abonelik Paketi

Sınava hazırlık dersleri, matematik, türkçe , dil ve ya sanat , dans müzik gibi hangi alanda özel ders veriyorsanız bu abonelik paketi ile sitemizde vermiş olduğunuz özel dersleri sergileyebilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz. 365 Gün boyunca 5 adet özel dersinizi sergileyebilir ya da satışını yapabilirsiniz.

Üyelik Ücretleri ve Komisyonlar

www.kurssorgula.com web sitesine yıllık uygun fiyatlara abone olabilir ve düşük komisyon oranı ile özel ders ekleyebilirsiniz.

1-Abonelik Ücretleri 

Özel dersler için abonelik ücreti yıllık 60 tl 'dir .Eğer dilerseniz diğer paketlerden de satın alabilir ve uygun fiyata www.kurssorgula.com'da yer alabilirsiniz.

 

2-Komisyon oranı

Komisyon oranı yapılan her satışta  %10 'dur.Örneğin 100 lira bir satış yaptığınızda bunu 90 tl 'si size ödenir .Geri kalan 10 tl Kurssorgula ve Iyzico tarafından paylaşılır .

İyzico komisyonu kimden alınır ?

İyzico kesilen %10 komisyon içinden kendi komisyonu olan %3,69 'u alır.Kalan % 6,31 ise kurssorgula komisyonu olur.Sizlerden %10 haricinde ekstra bir ücret kesilmez .

Satıcı Panel Kullanım Klavuzu

Özel Ders Satıcı Panelini buradaki yardım yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Aşağıda ki resimde yer alan her bir numara detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

1- PANO

Pano butonunda başlangıç kısımdır, burada sistem üzerinden kredi kartı ile satışlarınız olduğu zaman genel raporları görebilirsiniz.

2- Özel Ders Ekle Butonu

Özel ders ekle butonu hem özel ders ekleyebileceğiniz hem de eklemiş olduğunuz özel dersleri düzenleyebildiğiniz alandır.

3- Siparişler

Gelen siparişleri yönetebileceğiniz alan burasıdır. Buradan siparişleri yönetebilirsiniz.

4- Kuponlar

Bu alandan indirim kuponu ekleyebilirsiniz.

5-Raporlar

Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz satışların tüm raporlarını buradan görebilirsiniz.

6- İncelemeler

Ürünleriniz hakkında yapılan yorumları ve incelemeleri buradan takip edebilirsiniz. Yapılan yorumları, inceleyebilir, silebilir ya da onaylayabilirsiniz.

7- Personel

Satıcı admin panelinizi yönetmesi için buradan kendinize personel ataması yapabilirsiniz.

8-Takipçiler

Sizi takip eden kullanıcıları burada görebilirsiniz.

9- Abonelik

Mevcut abonelik paketinizi, süre dolumunu buradan görebilirsiniz.

10- Araçlar

Araçlar kısmında ürünlerinizi CSV formatı ile hızlıca yükleyebilirsiniz.

11- Müşteri Destek

Ürünleriniz hakkında soru soran müşterileriniz ile buradan yazışabilir, sorularını cevaplayabilirsiniz. Müşteri ile iletişimi bu alandan kurmaktasınız.

12- Ayarlar

Kurumunuzun gerekli ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz. Aşağıda ki resimlerde ayarlar sayfasının görüntüsü yer almaktadır.

Ayarlar 1- Mağaza

Ayarlar menüsünde Mağaza kısmından firmanızın iletişim bilgileriniz, görsel kapağını logonuzu düzenleyebileceğiniz alandır. Mağazanızın şartlar ve koşullarını, mağazanın açılış kapanış saatlerini de bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar 2- Doğrulama 

Doğrulama, firmanızın doğrulamasını yapmanız için gerekli alandır. Bu alandan kimlik, vergi levhası doğrulamasını yapabilirsiniz.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurması için gerekli telefonunuzu doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar 3- Sosyal Profil

Kurumunuzun sosyal medya hesaplarını buradan mağazanıza ekleyebilirsiniz.

Ayarlar 4- Mağaza SEO Profil

SEO ayarlarınızı buradan yaparak kurumunuzun üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

 

13 - MAĞAZAYI GÖR

Mağazanızı 13 numaralı alanda yer alan butona tıklayarak önizlemesini yapabilirsiniz.

14- HESABI DÜZENLE

Her satıcı aynı zamanda alıcı hesabına da sahiptir. 14 Numaralı buton alıcı hesabınız olduğu gibi, kullanıcı adı şifre değişiklerinizi de yapabileceğiniz alana sizi yönlendirmektedir.

15- ÇIKIŞ YAP

15 Numaralı buton hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz alandır.

Nasıl Özel Ders İlanı Eklerim Düzenlerim ?

1-Özel ders ekleyebilmek için yönetim panelinizde " Özel Ders Ekle " kısmına tıklayınız .

2-Sonrasında aşağıdaki bölümleri doldurunuz. (yanında " * "olan bölümlerin doldurulması zorunludur)

-Özel dersinizin adını yazınız .

-Eğitmenin adını yazınız .

-Cinsiyeti yazınız.

-Profil resmi ya da resim ekleyin .

-Özel dersinizin kategorisini seçiniz.

-Kendiniz (eğitmen ) hakkında kısa ve açıklayıcı bir bilgi yazısı yazınız.

-Geniş açıklama kısmında ise kendiniz hakkında ayrıntılı bir açıklama yazısı yazınız.

-Faaliyetlerinizin resimlerini ekleyebilirsiniz.

-Ürün fiyatını giriniz.

-Eğer indirim yapacaksanız ayrıca indirimli fiyatını giriniz.

-Dersi nerede verdiğini açıklaması için ders verdiği mekanları giriniz.

-Ders verme yöntemini doldurunuz. (Birebir ,sınıfça vb. )

-Özel ders verdiğiniz uygun zaman dilimini giriniz .

-Özel ders verdiğiniz alanlar kısmında ayrıca verdiğiniz , yetkinliğiniz olan dersleri girebilirsiniz.

-Sonrasında konum seçerek gönder butonuna basınız.

 

Müşteri İle Nasıl İletişim Kurarım ?

1- Sipariş öncesi iletişim

Müşterileriniz sipariş öncesi sizinle iki şekilde sistem üzerinden iletişime geçebilir.

1-Ürün sayfasında ve profil sayfanızda bulunan İletişime Geç Butonundan sizlere soru sorabilir, sizler de yönetim panelinizde yer alan müşteri destek butonundan cevap verebilirsiniz.

2- Profil sayfanızda yer alan Satıcıyla İletişim alanından size mail gönderebilir.

1- Sipariş sonrası iletişim

Sipariş sonrası müşterinizin almış olduğu ürün gözükür. Sipariş numarası üzerine ya da göz işaretine tıkladığınızda sipariş detaylarını ve müşteri iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

 

Özel Ders Verene Para Transferi Nasıl Gerçekleşir

www.kurssorgula.com  Türkiye'de birçok sitenin kullandığı güvenli ödeme altyapısı olan

" Iyzico " ile çalışmaktadır .

-Satış olduğunda paranız iyzico havuzunda bekletilir.

-Satış olduğunda  müşteri için onaylama seçeneği aktif olur .

-Müşteri onayladıktan sonra paranız hesabınıza iyzico tarafından  aktarılır .

iyzico'da Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry) - DSS (Data Security Standard) sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasında doğrudan sağlanmaktadır.
iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico API'nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek olmadan, PCI-DSS sertifikalı altyapı ile  maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunar.

kurssorgula.com Güvenli Alışveriş Nedir ?

Satıştan sonra para hemen satıcının hesabına geçmez, iyzico tarafından havuzda bekletilir. Müşteri ürün alış verişine onay verdiği zaman para 7 iş gün içerisinde satıcıya aktarılır.

3 İş günü içerisinde ödemeye onay vermediği zaman, sistem müşteriye hatırlatma maili gönderir. İtiraz olması  durumunda , kurssorgula.com alıcı ve satıcı arasında hakem görevi görür, alıcı ve satıcı arasında ki durumları inceler buna göre gerekli işlemleri başlatır.

Iyzico ödeme sistemi sayesinde hem alıcının hem de satıcının parası havuz hesabında güvende tutulur. Satıcı ve Alıcı arasında ki anlaşmazlık çözülmeden para dağıtımını gerçekleştirmez.

Özel Ders Verenden İstenen Evraklar

Bireysel

-Bireysel kullanıcılar için kullanıcılardan kimlik bilgisi talep edilir.

-Kimlik doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,sürücü belgesi veya pasaportunuzun resmini yükleyip gönderdikten sonra doğrulama talebi tarafımızca incelenecektir.

Kurumsal

-Kurumsal kimliğiniz var ise sizlerden kimlik bilgisi ve vergi levhası istenir .

-Kimlik ve vergi levhanızı  doğrulama işlemini Yönetim Panelinde bulunan ayarlardan " Doğrulama " kısmından yapabilirsiniz.

-Doğrulama başlat dedikten sonra kimlik ,pasaport ve ya sürücü belgenizden herhangi biri ve yanında vergi levhanızın beraber olduğu bir fotoğraf yükleyerek gönder butonuna basınız.

Sonrasında bze iletilen doğrulama talebiniz tarafımızca incelenecektir.

Not : Kimlik fotoğrafı ve vergi levhasının aynı fotoğrafta beraber gönderilmesi gerekmektedir.

Yardım sayfasında cevabını bulamadığınız tüm soru ve ihtiyaçlarınız için bize aşağıdaki form aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Sizi Tanıyalım

Size hızlıca dönüş yapabilmemiz için iletişim bilgileriniz.


Size nasıl yardımcı olabiliriz?