SURAKARTA VE BİHAR ZEKA OYUNU

- 26%

40.00 29.50

Kutu İçeriği: 32X32 cm Ebatlarında , 8 mm kalınlığında ahşap zemin, Yeterli Miktarda Oyun Taşı, Nasıl Oynanır Kitapçığı

Bu yazımızda sizlerle Surakarta ve Bihar Zeka oyunu nasıl oynandığı ile ilgili bilgileri paylaştık.Diğer akıl zeka oyunları ile ilgili yazılarımızı okumak ve bilgi almak için web sitemiz 3M Akademi’yi ziyaret edin.

Surakarta Ve Bihar Zeka Oyunu

Surakarta ve Bihar oyunu Kutu İçeriği:

32X32 cm Ebatlarında , 8 mm kalınlığında ahşap zemin, Yeterli Miktarda Oyun Taşı, Nasıl Oynanır Kitapçığı

Bihar zeka oyunu;

Bihar oyunu 16’şar taşla 2 kişi tarafından oynanan bir strateji oyunudur. Taşların oyun tablasındaki dairesel hücrelere yerleştirilmesi ile oyun başlar. Oyunda amaç rakibin taş sayısını 3’e indirmektir. Taşlar ileri, geri, sağa veya sola doğru çizgi üzerinde boş olan komşu hücreye hareket ettirilir. Oyuncu rakip taşın üzerinden atlayarak rakip oyuncunun taşını dışarı çıkarır. Bu hamlede rakip taşın arkasına yerleştirilen hücrenin boş olması gerekir. Oyunda taş yemek zorunludur. Birden fazla taş yiyebilirler. 3 taşı kalan oyuncu oyunu kaybeder.

Surakarta zeka oyunu;

Surakarta 2 kişi ile oyun tahtası üzerinde oynanan bir strateji oyunudur. 12 siyah ve 12 beyaz taş ile oynanır. Oyundaki amaç rakibin tüm taşlarını oyun dışına çıkarmaktır.Eğer rakibin taşı kırılmayacaksa oyuncu taşını boş olmak kaydıyla komşusunda bulunan 8 noktadan herhangi birine taşıyabilir.

Taşlar yatay, dikey veya çapraz olarak hareket edebilir. Rakibin taşı yenmek isteniyorsa oyuncunun taşı en az bir daireyi dolanmak zorundadır. Daireyi dolanmadan rakip oyuncunun taşı yenemez. Raki oyuncunun taşı yenmek için birden fazla dairede dolanılabilir.Rakip oyuncunun taşı üzerinden atlanamaz bu şekilde rakip oyuncunun taşı yenemez.Dairesel yol yalnızca rakibin taşını yemek için dolanılır.

Ayrıntılar: SURAKARTA VE BİHAR ZEKA OYUNU

Beceri Kazanımları

dikkat gelişimi, soyut düşünme

İletişim

  • Mağaza Adı: Kurs Vitrini
  • Satıcı: Kurs Vitrini
  • Adres: Hacıkaplanlar mahallesi 1066 sokak no 8 kat 4 daire:7
    Denizli
  • Hiçbir değerlendirme bulunamadı!

Soru Sor

Bu ürün hakkında sorgulama yapmak için lütfen giriş yapın

Kullanıcı incelemesi

0.0 / 5
0
0
0
0
0
İnceleme Yaz

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

40.00 29.50

40.00 29.50

Mağaza:
Kurs Vitrini
@ Kurs Vitrini